Kategorie

Aktualności

Oznakowanie dróg ewakuacyjnych – poradnik

Właściciel lub zarządca obiektu ma obowiązek zapewnić wszystkim osobom znajdującym się na jego terenie możliwość bezpiecznego i sprawnego opuszczenia budynku w przypadku wystąpienia zagrożenia. Jeśli chodzi o ochronę życia ludzkiego, przepisy prawne są nieubłagane. I choć – na szczęście – obecny poziom stosowanych zabezpieczeń przeciwpożarowych sprawia, że zagrożenie to pojawia się stosunkowo rzadko, to dopełnienie wszelkich formalności, w tym kontrola prawidłowości oznakowania dróg ewakuacyjnych, jest sprawdzane podczas regularnych audytów. Za niedotrzymanie obowiązujących przepisów grozi odpowiedzialność finansowa, a nawet karna. Jak oznaczyć teren zakładu, aby uchronić się przed konsekwencjami i zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym na jego obszarze?
Czytaj dalej
Metoda 5S w hali produkcyjnej i magazynowej – sposób na porządek w zakładzie

Przestrzeganie porządku w zakładzie pracy wpływa pozytywnie na wizerunek firmy, kwestie bezpieczeństwa oraz wydajność pracowników. To z pozoru proste zadanie okazuje się jednak być jednocześnie jednym z najtrudniej egzekwowalnych. Można tłumaczyć to lenistwem czy też brakiem umiejętności, jednak zamiast szukania wymówek, warto skupić się na sposobie zmiany takiego stanu rzeczy. Standaryzacja kwestii porządkowych znacznie ułatwia pracę zwłaszcza w miejscach, w których znajdują się setki czy tysiące stanowisk. Dlatego też większość firm wdraża procedurę znaną jako 5S. Czym jest ta metoda i dlaczego warto jak najszybciej wprowadzić ją w życie?
Czytaj dalej
Choinka Dobroci 2021

Najlepsze życzenia od całego zespołu Dla-Przemyslu.pl! W tym roku również przyłączyliśmy się do akcji wspomagającej podopiecznych placówek Towarzystwa Brata Alberta we Wrocławiu. Warto pomagać!
Czytaj dalej
® Zastrzeżenie znaku towarowego - Dla-Przemyslu.pl

® Zastrzeżenie znaku towarowego - Dla-Przemyslu.pl to nazwa strony internetowej oraz marka, którą budujemy z wielką pasją, energią i motywacją od 2016 r. Miło nam poinformować, że nasze logo objęto ochroną (udzielono prawa ochronnego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej).
Czytaj dalej
Urządzenia bezpieczeństwa ruchu - pachołki drogowe

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. (z późn. zm.) w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (...) pachołki wykorzystywane są m.in. do zabezpieczenia robót prowadzonych w pasie drogowym. Produkty wygradzają strefy, znakują miejsca, umieszczane są na drogach, parkingach, w zakładach przemysłowych.
Czytaj dalej
Wyznaczenie i wygrodzenie stref - słupki z łańcuchem

Słupki odgradzające pozwalają w łatwy i szybki sposób wyznaczyć strefy. Produkty pomagają wydzielić przestrzenie wyłączone z użytkowania, o ograniczonym dostępie. Słupki z łańcuchem znakują stanowiska pracy, pola odkładcze. Słupki wygrodzeniowe znajdują zastosowanie na terenie zakładów przemysłowych, hal magazynowych. Umieszczane są również w sklepach, hotelach, w obiektach sportowych (na basenach, stadionach). Słupki porządkują ruch w strefach przed stanowiskami kasowymi, przy kontuarach w recepcji.
Czytaj dalej
Jak zorganizować przestrzeń dla palaczy w firmie?

Jeszcze kilkanaście lat temu na pracodawcy ciążył obowiązek zapewnienia pracownikom miejsca, w którym mogliby swobodnie zapalić. Przestrzeń ta musiała spełniać szereg wytycznych dotyczących pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Wraz z wprowadzeniem ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z 2010 roku obowiązek ten został zniesiony, a od 2011 roku palarnia nie jest już obiektem podlegającym surowym restrykcjom wynikających z przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Obecnie palarnia w miejscu pracy to efekt dobrej woli pracodawcy. Aby jednak zapewnić komfortowe warunki podwładnym, właściciele zakładów często decydują się na wyodrębnienie przestrzeni dla osób palących, organizując ją w taki sposób, aby jak najwięcej osób mogło z niej swobodnie korzystać.
Czytaj dalej
Plac budowy — jak powinno wyglądać oznakowanie terenu?

Plac budowy to z założenia miejsce niebezpieczne. Maszyny, materiały budowlane czy też odpady stanowią zagrożenie zarówno dla pracowników, jak i osób postronnych. Restrykcyjne przepisy BHP ściśle regulują sposób oznaczania takich przestrzeni. Jakie wymagania należy spełniać, aby plac budowy był oznaczony zgodnie z prawem? Jak uniknąć nieprzyjemności związanych ze złamaniem zasad BHP? I w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym w pobliżu takiego terenu?
Czytaj dalej
Mamy złoto! Betard Sparta Wrocław nowym Drużynowym Mistrzem Polski 2021!

Mamy złoto! Betard Sparta Wrocław nowym Drużynowym Mistrzem Polski 2021!
Czytaj dalej
Rodzaje i zastosowanie odbojów stalowych

Żeby zabezpieczyć ciągi komunikacyjne, urządzenia lub infrastrukturę obiektu, warto zaopatrzyć się w odbojnice stalowe. Odpowiednio dobrane artykuły BHP znacząco zmniejszają ryzyko wypadków na terenie zakładów pracy. Czym kierować się przy wyborze właściwego asortymentu?
Czytaj dalej
Płatność
Płatność
pobranie, przelew bankowy,
online, odroczona płatność
Dostawa
Dostawa
darmowa dla stałych
klientów
Czas realizacji
Czas realizacji
towary dostępny w magazynie
wysyłamy w ciągu 24 h
Magazyn
Magazyn
posiadamy własny magazyn