Zabezpieczenie hal - odbojnice drewniane i stalowe

W magazynie, który przynależy do wielkopowierzchniowego sklepu meblowego, zabezpieczona została infrastruktura, konstrukcja dzięki stalowym i drewnianym osłonom (odbojnice przemysłowe). W obiekcie umieszczono m.in. odbojnice słupowe, odbojnice regałowe.

Żółto-czarne odbojnice stalowe i drewniane

Odbojnice na regały wyposażono w ukośne pasy odblaskowe, zabezpieczenia płaskie powstały z blachy, chronią słupy i ściany. Produkty uniemożliwiają wózkom widłowym zbliżenie się do konstrukcji obiektów. W hali zainstalowano również odbojnice drewniane, które składają się z elementów stalowych (uchwyty w kształcie liter "C", "H", "T") oraz drewnianych belek. Przęsła należy umieścić pomiędzy stalowymi zakończeniami i łącznikami. Belki mogą zostać łatwo wymienione - w tym celu wystarczy podnieść drewnianą część odbojnicy i zastąpić ją nowym przęsłem. Odbojnice drewniane wyróżnia wysoka jakość wykonania, obróbki. Belki są suszone, zabezpieczone i impregnowane.

Odbojnice stalowe

Odbojnice stalowe - dowolne wymiary

W ofercie Dla-Przemyslu.pl dostępne są przykładowe modele zabezpieczeń. Większość rozwiązań projektowana i produkowana jest zgodnie z zapotrzebowaniem oraz wytycznymi klientów. Odbojnice stalowe mogą przybierać różnorodne formy, kształty, mogą otrzymać również zróżnicowane zakończenia podpór, które wpływają na sposób ich montażu (odbojnice przemysłowe do przykręcenia, wbetonowania). 

Rodzaj wykończenia powierzchni jest bardzo istotny, odbojnice stalowe malowane przytwierdza się głównie w zamkniętej lub zadaszonej przestrzeni, odbojnice wzbogacone o warstwę ocynkowaną sytuuje się w warunkach zewnętrznych. Ocynkowane osłony są trwalsze, bardziej odporne na trudne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci.

Stalowa bramka paletowa

W obiekcie pojawiła się konieczność zastosowania stalowej konstrukcji, która ułatwia odbiór i wydawanie towarów. Bramka paletowa umieszczana jest na antresoli, zabezpiecza strefy przy jej skraju, miejsca przyjęć i wydawania asortymentu pomiędzy kondygnacjami.

Co wyróżnia odbojnice stalowe?

Trzy ważne cechy stalowych zabezpieczeń to:
- wytrzymały materiał,
- trwałe przytwierdzenie do podłoża,
- intensywne, kontrastujące kolory.

Odbojnice stalowe wykonano z rur lub blach o grubych ściankach. Użyty do ich produkcji materiał to stal I gatunku, która cechuje się bardzo dobrą twardością, wytrzymałością na rozciąganie. Wykorzystywana stal jest również czystsza od materiału II gatunku, który może zawierać większą ilość składników dodatkowych, zanieczyszczeń.

Odbojnice stalowe mają za zadanie chronić elementy konstrukcyjne, infrastrukturę obiektów. Produkty wyróżniają żółto-czarne kolory, które muszą być bardzo dobrze widoczne z dalekiej odległości oraz dostrzegalne w trudnych warunkach oświetleniowych.

Trwałość to istotna cecha stalowych zabezpieczeń. Odbojnice przemysłowe mogą ulec zarysowaniom, niewielkim uszkodzeniom - spełnią wówczas swoją rolę, ochronią wyposażenie hal, przejmą całą siłę powstałą w sytuacji zderzenia z wózkiem paletowym, widłowym lub innym pojazdem, maszyną. Bardzo kluczowy jest sposób montażu zabezpieczeń. Elementy montażowe, mieszankę betonową należy dobrać odpowiednio do podłoża, przytwierdzenie powinno być trwałe, odbojnice stalowe w momencie zderzenia nie mogą oderwać się od podłoża. Odbojnice to stabilne rozwiązania, które skutecznie chronią infrastrukturę oraz konstrukcję obiektów.