Zabezpieczenie przestrzeni miejskiej - bariery drogowe

Wzdłuż ulic R. Dmowskiego, Długiej, Starogroblowej i Popowickiej we Wrocławiu zamontowano ponad 400 przęseł barier miejskich wraz ze słupkami pośrednimi i końcowymi. Bariery drogowe oddzielają jezdnie od ciągów pieszych, zabezpieczają chodniki, tworząc estetyczne, trwałe wygrodzenia. Barierki wyprodukowano z ocynkowanej stali, ich powierzchnię pomalowano w szarym kolorze, który współgra z pozostałą infrastrukturą i wyposażeniem przystanków (wiaty, stojaki rowerowe, podpórki).

Miejskie wygrodzenia - drogowe osłony

Wygrodzenia składają się z przęseł o długościach 3,2 m, 2,7 m, 2,2 m i 1,2 m. Pomiędzy nimi umieszczono słupki pośrednie, na których wspierają się bariery. Ciągi zabezpieczeń wieńczą słupki końcowe. Bariery drogowe stalowe posiadają wygięte szczebelki oraz prostokątną ramę. Wybrane modele udekorowano literką "W" (symbol nawiązujący do miasta Wrocław). Barierki typu BB/IS-I02 znajdują się w Katalogu mebli miejskich Wrocławia.

Bariery stalowe zostały wzmocnione warstwą cynku, która chroni wygrodzenia przed szkodliwym działaniem korozji. Osłony są trwalsze, cechuje je większa odporność na wilgoć, trudne warunki atmosferyczne.

Bariery drogowe

W jakich miejscach umieszcza się bariery drogowe?
- pomiędzy jezdnią a chodnikiem, drogą rowerową
- przy przystankach autobusowych
- przy przejściach dla pieszych
- wzdłuż torów tramwajowych

Wygrodzenia izolują chodnik od drogi, stanowią skuteczną osłonę ciągów pieszych. Bariery BB/IS-I02 dostępne są w wersji malowanej oraz tylko ocynkowanej. Produkty znajdują się w kategorii Barierki i słupki miejskie

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa - stalowe bariery miejskie

Ocynkowane bariery drogowe nie wyróżniają się intensywną kolorystyką na tle zieleni i architektury, są koniecznym dodatkiem, który pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa w przydrożnej strefie. Barierki wydzielają chodniki, drogi rowerowe, alejki spacerowe, wyznaczają kierunek ruchu. Dzięki nim przechodzień czuje się pewniej, poruszając się przy ruchliwej ulicy. Bariery stalowe pełnią niekiedy funkcję podpórek przy przystankach autobusowych, tramwajowych.

Bariery drogowe blokują przejazd pojazdom, zapobiegają parkowaniu w niedozwolonych miejscach. Wygrodzenia mogą być zestawiane wraz ze słupkami, popularnym rozwiązaniem są słupki typu CITY SP/IS-I05.

Potrzebujesz doradztwa? Pomocy w doborze zabezpieczeń? Napisz do nas! Zajmujemy się produkcją stalowych konstrukcji, wykonujemy niestandardowe elementy zgodnie z wytycznymi naszych Klientów. Barierki mogą zostać wyprodukowane w dowolnym rozmiarze oraz kolorze. Zapytania, prośby o wyceny należy kierować na adres: sklep@dla-przemyslu.pl.