Kategorie

Oznakowanie pionowe i poziome 

Znaki poziome i pionowe pozwalają uporządkować przestrzeń obiektu, a także wyznaczyć ciągi komunikacyjne. Doskonale widoczne oznaczenia zwiększają bezpieczeństwo osób przemieszczających się po terenie zakładu, parkingu, w miejscu pracy. Stanowią skuteczne narzędzie, które umożliwia przestrzeganie przepisów związanych z zasadami BHP. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów z kategorii oznakowanie poziome i pionowe!

Oznakowanie pionowe i poziome – znaczący element bezpieczeństwa

Oznakowanie poziome dróg i stref może zostać wykonane na dwa sposoby: przy użyciu kolorowych taśm oraz malowarek i farb. Taśmy oznaczeniowe, znaczniki 5s stanowią szybki, skuteczny i powszechnie stosowany sposób znakowania poziomych powierzchni. Produkty te znajdują zastosowanie w każdym obiekcie przemysłowym (hale produkcyjne, magazynowe). Taśmy mogą również zostać naklejone na ściany lub wystające części urządzeń. Częstą praktyką jest oznaczanie w ten sposób występów, miejsc obniżenia lub podwyższenia poziomu posadzki, a także wyjść ewakuacyjnych, lokalizacji, w których znajdują się gaśnice czy hydranty. Oznaczenia poziome w postaci taśm pozwalają oddzielić ciągi komunikacyjne przeznaczone dla pieszych i pojazdów.

Przydatnym elementem wyposażenia są także znaczniki podłogowe ułatwiające przygotowanie obszaru zgodnie z zasadami 5S. W naszej ofercie znajdują się liczne rodzaje znaczników, w tym najpopularniejsze modele przypominające litery „I”, „L”, i „T”, a także przyjmujące postać krzyżyka, znaku STOP czy napisów „Zachowaj dystans” lub „Nie przekraczać”.

Oznakowanie poziome może także zostać przygotowane przy użyciu malowarek – specjalistycznych urządzeń, które są wykorzystywane do precyzyjnego i trwałego malowania pasów wyznaczających ciągi komunikacyjne, miejsca postojowe. Malowarki wykorzystują aerozole znakujące dostępne w kolorach tradycyjnych oraz fluorescencyjnych, tworząc regularne pasy o intensywnym kolorze. Boczne uchwyty na dozowniki z farbą pozwalają także malować pasy w trudno dostępnych miejscach takich jak posadzki, które znajdują się wzdłuż regałów magazynowych, maszyn i urządzeń linii produkcyjnej, ścian czy słupów.

Oznakowanie pionowe stanowi jeden z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej. Znaki BHP pozwalają błyskawicznie ostrzec przed zagrożeniem oraz skierować osoby znajdujące się na terenie obiektu do najbliższego wyjścia ewakuacyjnego. Ich obecność jest wymagana przez prawo, a charakterystyka została unormowana.

Wysokiej jakości znaki pionowe i poziome

Wszystkie oznaczenia pionowe i poziome dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z wysokiej klasy materiałów. Taśmy oznaczeniowe charakteryzują się dobrą odpornością na rozciąganie i wilgoć, zachowują swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. W naszym asortymencie znajdują się także taśmy antypoślizgowe oraz odblaskowe, które doskonale widać nawet przy niekorzystnym oświetleniu. Znaki BHP spełniają wymagania stawiane przez obowiązujące przepisy – mają odpowiednie rozmiary, formy, kolory, są zrozumiałe i czytelne.

Wybierz oznakowanie pionowe i poziome z oferty Dla-Przemyslu.pl!

Oferujemy trwałe oznakowanie pionowe i poziome w wielu wariantach, przeznaczone do stosowania w wymagających środowiskach pracy. Sprawdź produkty dostępne w naszym asortymencie i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!

Płatność
Płatność
pobranie, przelew bankowy,
online, odroczona płatność
Dostawa
Dostawa
darmowa dla stałych
klientów
Czas realizacji
Czas realizacji
towar dostępny w magazynie
wysyłamy w ciągu 24 h
Magazyn
Magazyn
posiadamy własny magazyn