Kategorie

Sorbenty i wanny wychwytowe 

Składowanie substancji stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności. Trzeba zadbać nie tylko o zapewnienie odpowiednich pojemników, ale także właściwej temperatury czy poziomu wilgotności. Warto zaopatrzyć się również w sorbenty, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wycieków oleju, smarów, produktów ropopochodnych, paliwa, rozpuszczalników, roztworów zasadowych lub innych cieczy.

Sorbenty – bezpieczeństwo w miejscu pracy

Sorbenty wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami absorpcyjnymi, stanowiąc doskonały sposób zapobiegania skażeniom. Składają się z rozdrobnionych minerałów, skał lub tworzyw sztucznych przyjaznych dla środowiska. Do ich charakterystycznych właściwości zaliczają się niepalność, duża powierzchnia chłonna, nietoksyczność. Artykuły są zgodne z rozporządzeniami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także posiadają atest PZH.
Produkty stosuje się m.in. w magazynach, zakładach przemysłowych, warsztatach, laboratoriach chemicznych. Środki używane są także przez przedstawicieli służb mundurowych, w tym strażaków chcących zabezpieczyć miejsca wypadków. Sorbenty dobiera się w zależności od typu zanieczyszczeń. Szare artykuły przystosowane są do absorpcji substancji ropopochodnych lub oleistych. Szare sorbenty to jednak również wchłanianie wycieków wody, płynów przemysłowych oraz nieagresywnych chemikaliów. Dzięki swojej uniwersalności zapobiegają zagrożeniom powodowanym przez wycieki, a co za tym idzie wpływają na bezpieczeństwo miejsca pracy.

Niebieskie i białe pochłaniają oleje, ciecze ropopochodne i produkty węglowodorowe, m.in. benzynę, olej napędowy, natomiast nie przyjmują wody.

Sorbenty przemysłowe – jak i kiedy je wykorzystać?

Sorbenty stosuje się bezpośrednio w miejscu wycieku. Mogą przyjąć różnorodną postać. Do popularnych zaliczają się produkty w formie maty, którą rozkłada się pod urządzeniami lub zbiornikami, zabezpieczając je na wypadek awarii. W naszym asortymencie znajdują się arkusze typu HW lub LW, czyli o wysokiej bądź niskiej gęstości.

Posiadamy także granulaty pomagające w szybkim oczyszczeniu pękniętych bądź chropowatych powierzchni. Zainteresowaniem cieszą się również rolki o długości od 40 do 60 m. Są one bardzo wygodne w użyciu i odznaczają się wysoką wydajnością. W trakcie absorpcji zmieniają swoje zabarwienie.

Do często wybieranych towarów zaliczają się też rękawy sorpcyjne. Wykonuje się je z odpornej włókniny wypełnionej chłonnym wkładem. Sorbenty te sprawdzają się do szybkiego pozbycia się szkodliwych substancji wydobywających się z urządzeń, maszyn, rur, beczek, pojemników. Używa się ich też w celu wytyczenia stref wycieku.

Sorbent – skuteczny sposób w neutralizowaniu zanieczyszczeń przemysłowych

Towary dostępne w naszym portfolio cechują się wysoką efektywnością. Skutecznie neutralizują punktowe oraz duże wycieki, minimalizując ryzyko dalszej emisji olejów, paliwa, rozpuszczalników i innych toksycznych środków. Co więcej, w procesie adsorpcji dochodzi do wiązania cząsteczek jonów oraz atomów, co prowadzi do zmiany stężenia danej powierzchni. Zjawisko to pozwala na całkowite zatrzymanie szkodliwych substancji.

Sorbenty sprawdzają się zwłaszcza w przypadku nagłych i niespodziewanych zdarzeń, w których liczy się czas reakcji. Warto jednak pamiętać o doborze produktów dostosowanych do rodzaju wycieku. Więcej na temat neutralizowania zanieczyszczeń można znaleźć w naszym artykule, pt. „Czym skutecznie usunąć wycieki przemysłowe?”.

Płatność
Płatność
pobranie, przelew bankowy,
online, odroczona płatność
Dostawa
Dostawa
darmowa dla stałych
klientów
Czas realizacji
Czas realizacji
towar dostępny w magazynie
wysyłamy w ciągu 24 h
Magazyn
Magazyn
posiadamy własny magazyn