Kategorie

Znaki drogowe 

Pionowe znaki drogowe przekazują kierowcom szczegółowe informacje dot. sposobu poruszania się w pasie drogowym. Ukazują obowiązujące zakazy i nakazy, ostrzegają o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Głównym zadaniem oznakowania pionowego jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz uspokojenie ruchu. W ofercie sklepu znajdują się znaki wyszczególnione w kodeksie ruchu drogowego. Oznakowanie dostępne jest we wszystkich standardowych rozmiarach oraz w dwóch wariantach folii odblaskowej (folia I-generacji oraz II-generacji). Ze względu na niestandardowe rozmiary oraz spersonalizowane dane, informacje - grupy znaków kierunku i miejscowości oraz znaków uzupełniających podlegają indywidualnej wycenie.

Znaki drogowe wykonane zostały z najwyższą starannością. Do ich produkcji wykorzystano ocynkowaną blachę. Podczas procesu cynkowania materiał uodparnia się na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych i promieniowania UV. Produkty z powodzeniem umieszczane są w warunkach zewnętrznych, ocynkowana blacha nie koroduje, nie rdzewieje. Ostre krawędzie oznakowania wygięto w taki sposób, aby uniknąć ewentualnych skaleczeń podczas montażu. Do każdego znaku dołączany jest zestaw obejm. Znaki drogowe spełniają postanowienia Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, z późn. zm.

Pionowe znaki drogowe podzielono na 7 grup:
- Znaki ostrzegawcze (grupa A)
- Znaki zakazu (grupa B)
- Znaki nakazu (grupa C)
- Znaki informacyjne (grupa D)
- Znaki kierunku i miejscowości (grupa E)
- Znaki uzupełniające (grupa F)
- Tabliczki do znaków drogowych (grupa T)

W zależności od klasy i kategorii danej drogi stosuje się 5 rozmiarów znaków drogowych:
- MINI – słupki przeszkodowe oraz miejsca, w których zastosowanie większych znaków mogłoby pogorszyć widoczność pieszych i kierowców
- MAŁE – drogi gminne
- ŚREDNIE – łączniki autostrad i dróg ekspresowych, jednojezdniowe drogi krajowe i wojewódzkie oraz drogi powiatowe
- DUŻE – drogi ekspresowe, drogi dwujezdniowe, drogi z dopuszczalną prędkością powyżej 60 km/h
- WIELKIE - autostrady
Płatność
Płatność
pobranie, przelew bankowy,
online, odroczona płatność
Dostawa
Dostawa
darmowa dla stałych
klientów
Czas realizacji
Czas realizacji
towar dostępny w magazynie
wysyłamy w ciągu 24 h
Magazyn
Magazyn
posiadamy własny magazyn