Doradztwo, projekt, produkcja i montaż - wyposażamy hale przemysłowe

Służymy doradztwem i pomocą w doborze odbojnic przemysłowych. Po zaakceptowaniu wymiarów, projektu rozpoczyna się produkcja zabezpieczeń. Odbojnice stalowe mogą być również zamocowane przez naszych pracowników, którzy specjalizują się w ich montażu.

Zabezpieczenie konstrukcji oraz infrastruktury obiektów

Żółto-czarne odbojnice to trwałe i niezawodne osłony. Do zabezpieczenia ścian oraz elementów wyposażenia hali użyto stalowych odbojów przemysłowych. Na terenie zakładu przetwórstwa spożywczego umieszczone zostały m.in. bariery techniczne, odbojnice regałowe. Produkty wykonano ze stali ocynkowanej ogniowo. Malowana powierzchnia otrzymała dodatkowo pasy folii odblaskowej. Żółto-czarne zabezpieczenia są bardzo dobrze widoczne w każdych warunkach oświetleniowych, wyróżniają je kontrastujące kolory.

Bariery techniczne posiadają poziomą poprzeczkę, zalecana całkowita wysokość to 110 cm. Barierki chronią wyższe elementy, to osłony zabezpieczające strefy, przestrzenie, które są użytkowane przez pracowników i obsługę. Bariery przemysłowe umieszcza się m.in. przy ciągach komunikacyjnych, przy bramach, wzdłuż podestów, ramp przeładunkowych.

Niższe odbojnice stalowe osłaniają infrastrukturę obiektów. Produkty sytuuje się przy regałach magazynowych, przy ścianach, słupach. Odboje należy zamontować w kolizyjnych miejscach, które są narażone na uszkodzenia. W halach przemysłowych do transportu wykorzystuje się wózki widłowe, paletowe, platformowe. Odbojnice stalowe skutecznie zabezpieczają elementy wyposażenia hal, chronią ich konstrukcję. Podczas kolizji żółto-czarne odboje ulegną zarysowaniu lub zniekształceniu, a regały, słupy oraz linie technologiczne pozostaną nienaruszone.

Montaż, sposoby przytwierdzania zabezpieczeń i ich użytkowanie

Odbojnice stalowe należy przymocować do podłoża. Modele mogą być wyposażone w podstawy, stopki z otworami lub w poziomy pręt (odbojnice do wbetonowania). Górną część kotw można zasłonić, zaślepić plastikowymi kapturkami.

Stalowe blachy otrzymały dodatkowo otwory, które umożliwiają sprzątanie posadzki. Szczeliny gwarantują łatwy dostęp do narożników ścian, podłogi, miejsc, które są niewidoczne i osłonięte przez odbojnice. Bariery techniczne wzmocniono podłużną blachą (odbojnice z bortnicami, bariery z progiem).

Odbojnice stalowe, bariery techniczne

Odbojnice stalowe można zabezpieczyć cynkiem. Zabieg ten został zastosowany w zakładzie przetwórstwa spożywczego. Ocynkowana warstwa wzmacnia powierzchnię, produkty nie korodują, są trwalsze, odporne na warunki atmosferyczne. Odbojnice przemysłowe ocynkowane umieszcza się również poza obiektami. Srebrna nawierzchnia posiada matową strukturę, aby otrzymać gładką warstwę, osłony muszą zostać odpowiednio oszlifowane. Odbojnice ocynkowane można pokryć farbą.

Odbojnice stalowe znajdują zastosowanie w halach magazynowych i produkcyjnych. Zabezpieczenia sprawdzą się na parkingach, w garażach, w centrach logistycznych, w obiektach usługowych.

W ofercie sklepu dostępne są przykładowe modele odbojnic. Istnieje możliwość wykonania nietypowych osłon, dopasowanych do miejsca i infrastruktury, które chronią.

Masz pytania? Chcesz otrzymać wycenę na niestandardowe rozmiary odbojnic? Napisz do nas! Adres e-mail: sklep@dla-przemyslu.pl