Odbojnice przemysłowe ze stali i z drewna

Do ochrony elementów konstrukcyjnych oraz infrastruktury obiektów wykorzystano odbojnice przemysłowe. W centrum dystrybucyjnym producenta odzieży i na terenie hal, które należą do przedsiębiorstwa z branży automotive, zastosowano odbojnice stalowe i zabezpieczenia drewniane.

Zabezpieczenie konstrukcji, infrastruktury

Ściany oraz inne przegrody pionowe osłonięto drewnianymi belkami i stalowymi łącznikami. W naszej ofercie znajdują się gotowe zestawy oraz pojedyncze elementy, które umożliwiają skomponowanie własnych systemów zabezpieczeń. W kategorii odbojnice drewniane wyróżniono m.in. osłony regałów, uchwyty, belki o różnych długościach. Produkty chronią ściany, fronty regałów. Odbojnice drewniane sytuuje się w linii prostej lub łamanej, stalowe uchwyty typ "T" pozwalają dopasować zabezpieczenia do istniejącej konstrukcji oraz do wyposażenia, infrastruktury obiektów.

Odbojnice stalowe, odbojnice przemysłowe


Drewniane odboje są łatwe w wymianie i montażu. W przypadku uszkodzenia należy wyjąć drewniany panel oraz zastąpić go nową belką. Przęsła umieszcza się pomiędzy uchwytami, zakończeniami, które przytwierdzane są do posadzki. Standardowe modele "C", "H" i "T" tworzą łączenia w prostych odcinkach lub ułatwiają wykonanie zabezpieczenia pod kątem 90°.

Odbojnice stalowe - trwałe osłony

W hali dystrybucyjnej oraz produkcyjnej zastosowano m.in. odbojnice liniowe, regałowe i odbojnice słupowe. Stalowe elementy skutecznie zabezpieczają i znakują linie produkcyjne, regały, ciągi piesze, ściany oraz słupy. Żółto-czarne produkty są łatwo dostrzegalne przez pracowników poruszających się pieszo i za pomocą wózków widłowych. Odbojnice stalowe sytuowane we wnętrzu nie wymagają dodatkowego wzmocnienia, pomalowaną powierzchnię należy wyposażyć w pasy taśmy odblaskowej, które będą kontrastować z głównym kolorem osłon. Odboje umieszczane poza graniami obiektów pokrywa się warstwą ocynkowaną - ocynk chroni odbojnice przed korozją, zwiększa odporność materiału na trudne warunki atmosferyczne.

Odbojnice stalowe mogą przybierać różnorodne formy. Barierki techniczne osłaniają wyższe elementy, wygradzają również ciągi komunikacyjne. Odboje w kształcie litery "L" chronią narożniki, a odbojnice liniowe zabezpieczają i wydzielają maszyny, urządzenia linii produkcyjnej, sortowniczej. Osłony mocuje się do powierzchni płaskich (wykorzystując przy tym stopki montażowe) lub wbetonowuje (modele posiadające dłuższe nogi i poziome pręty).

Odbojnice pozwalają w prawidłowy sposób zabezpieczyć hale magazynowe, produkcyjne, parkingi, zaplecza wielkoobszarowych sklepów. Potrzebujesz doradztwa, interesują Cię niestandardowe rozwiązania? Napisz do nas! W przypadku chęci otrzymania szczegółowej wyceny prosimy o kontakt drogą e-mailową: sklep@dla-przemyslu.pl.