15 sierpnia zakończył się 761. Jarmark Świętego Dominika. Na terenie gdańskiej starówki do ochrony przewodów wykorzystano progi kablowe z klapką. W tym roku zrealizowaliśmy kolejną dostawę osłon (ponad 200 szt. pomostów kablowych).

Bezpieczne przeprowadzenie przewodów - progi kablowe z klapką.

Progi kablowe osłaniają przewody. Pomosty posiadają żółtą, uchylną klapkę, która zapewnia łatwy dostęp do okablowania. Produkty wykonano z trwałej gumy i wzmocnionego PVC. Wyróżnia je wyprofilowana forma, która niweluje ryzyko potknięcia się, progi kablowe umożliwiają swobodne przejście oraz przejazd przez przewody. Kontrastujące kolory są łatwo dostrzegalne z dużej odległości przez przechodniów, rowerzystów i kierowców pojazdów. Pomosty kablowe łączy się przy pomocy wypukłych oraz wklęsłych uchwytów. Osłony mogą zostać przytwierdzone do podłoża.

Standardowe modele pozwalają na przeprowadzenie okablowania w linii prostej. Chcąc zmienić kierunek prowadzenia ochraniaczy należy użyć skrętnych elementów (progi narożne wyposażone w rynny 2-kanałowe). Progi kablowe posiadają antypoślizgową powierzchnię - wytłoczone oznakowanie w formie ukośnych linii oraz grafik symbolizujących przewody elektryczne.

W kategorii Progi i najazdy kablowe dostępne są progi narożne, progi kablowe z klapką 2-kanałowe, 3-kanałowe oraz modele posiadające 5 korytek. Uzupełnienie oferty stanowią ochraniacze węży strażackich. OWS wyróżnia 1 otwór o średnicy Ø60 mm. Osłony są twarde, trwałe i masywne (waga: 19 kg). Ochraniacze węży znajdują zastosowanie w granicach parkingów, ciągów komunikacyjnych, po których poruszają się piesi oraz pojazdy. Przed przejazdem przez próg należy zredukować prędkość. Powolne przejście wpłynie na dłuższe użytkowanie produktów i zachowanie ich trwałości. Okablowanie umieszcza się pod progiem, OWS nakładany jest na przewody.

próg kablowy, progi kablowe

Zastosowanie oraz wymiary - jaki model progów kablowych wybrać?

Próg kablowy 2-komorowy:
- Wymiary: 970x240x45 mm
- Kanały: 2 x 30x30 mm

Próg kablowy 3-komorowy:
- Wymiary: 900x500x70 mm
- Kanały: 2 x 70x50 mm, 1 x 55x50 mm

Próg kablowy 5-komorowy:
- Wymiary: 900x500x50 mm
- Kanały: 5 x 37x32 mm

Ochraniacz węży strażackich, próg kablowy:
- Wymiary: 1000x400x80 mm
- Kanały: 1 x Ø60 mm

Cechy charakterystyczne, parametry:
- łatwy system łączenia (wklęsłe i wypukłe uchwyty),
- progi kablowe zapewniają swobodne przejście przez przewody,
- produkty można stosować na chodnikach, parkingach, drogach,
- progi 2, 3 i 5-kanałowe wyposażono w uchylną klapkę, OWS nakładany jest na okablowanie,
- pomosty posiadają antypoślizgową nawierzchnię.

Miejsce zastosowania:
- plenerowe wydarzenia, imprezy masowe (targi, koncerty),
- zakłady przemysłowe, obiekty usługowe,
- chodniki, parkingi, drogi,
- na zewnątrz oraz we wnętrzu obiektów.