W halach magazynowych producenta mebli oraz w zakładzie wytwarzającym sprzęt gospodarstwa domowego zamontowano m.in. odbojnice staloweodbojnice drewniane oraz bramki paletowe.

Trwałe osłony - odbojnice drewniane.

Odbojnice drewniane wykorzystywane są m.in. do zabezpieczenia ścian oraz słupów hal przemysłowych. Belki umieszcza się w stalowych uchwytach, dostępne są zakończenia w kształcie liter "C", "H" i "T". Standardowa wysokość to 20 cm, aby uzyskać wyższą osłonę należy ułożyć dwie belki w jednym rzędzie. Drewniane odbojnice są proste w montażu oraz wymianie, zużyte przęsło łatwo zastąpić nowym. Podłużne belki nie są mocowane do uchwytów. Za trwałość połączenia odpowiadają stalowe stopki, które przytwierdza się do poziomej powierzchni. Żółte mocowania wykonano z ceowników i dwuteowników, przęsła ze struganej tarcicy sosnowej. Produkty stosowane są we wnętrzu budynków.

Żółto-czarne zabezpieczenia - odbojnice stalowe.

Odbojnice stalowe wyróżnia trwałość oraz wysoka wytrzymałość mechaniczna. Osłony posiadają malowaną powierzchnię (kolor żółty, RAL 1023), wyposażone zostały w pasy czarnej taśmy odblaskowej. Odbojnice przemysłowe to niezawodne zabezpieczenia infrastruktury hal produkcyjnych i magazynowych. Produkty stosowane są również na terenie parkingów, osłaniają elementy konstrukcyjne obiektów, wyznaczają ciągi komunikacyjne, strefy wejściowe. W ofercie sklepu dostępnych jest wiele modeli o różnorodnych kształtach i rozmiarach. Odbojnice słupowe ochraniają bramy, otwory drzwiowe, bariery techniczne - linie produkcyjne, odbojnice regałowe wykorzystywane są do zabezpieczenia słupów, ścian.

Odboje stalowe mogą zostać pokryte warstwą ochronną (dodatkowe zabezpieczenie przed korozją). Ocynkowana powłoka pozwala umieścić odbojnice poza obiektem, wzmocnione osłony są odporne na trudne warunki atmosferyczne. Sposób montażu: odbojnice przemysłowe należy przytwierdzić do podłoża, mocowanie poprzez przykręcenie lub za pomocą punktowych fundamentów. Odboje przykręcane posiadają stopki montażowe, produkty przeznaczone do wbetonowania wyposażono w dłuższe nóżki (20-30 cm do wbetonowania w posadzkę).

Zastosowanie - odbojnice drewniane i odbojnice stalowe:
- zabezpieczenie ścian, słupów,
- osłona regałów magazynowych, bram, otworów drzwiowych,
- wygrodzenie stref składowania,
- wyznaczenie i ochrona linii produkcyjnych,
- zabezpieczenie stanowisk pracy,
- osłona ciągów komunikacyjnych, stref wejściowych.

Miejsca montażu:
- hale magazynowe i produkcyjne,
- parkingi zewnętrzne,
- parkingi wielopoziomowe,
- garaże podziemne,
- zaplecza sklepów,
- strefy załadunku i rozładunku towarów.

Przykładowe modele zabezpieczeń zaprezentowano w ofertach produktowych na stronie sklepu (oferty umożliwiają m.in. dobór odpowiedniej wysokości, szerokości, średnicy). Odbojnice stalowe i drewniane wykonywane są również zgodnie z zapotrzebowaniem oraz wytycznymi projektowymi. W przypadku konieczności wyprodukowania niestandardowych osłon prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.