Bariery drogowe - zabezpieczenie ciągów komunikacyjnych

Aleja Wielkiej Wyspy to nowa wrocławska inwestycja, która łączy Krzyki z Biskupinem i Sępolnem. Droga poprowadzona została nad rzekami  - Odrą oraz Oławą. Przeprawę zabezpieczają m.in. bariery drogowe model BB/IS-I02.

W celu prawidłowej ochrony pieszych i rowerzystów, wzdłuż chodników, ciągów pieszych, rowerowych zamontowano ocynkowane barierki ze szczeblinkami. Stalowe zabezpieczenia usytuowano m.in. przy przystankach, wzdłuż jezdni, dróg rowerowych, przy skarpach. Bariery BB/IS-I02 cechuje prosta forma, posiadają gęsto rozmieszczone, pionowe pręty, które umiejscowiono pomiędzy poziomymi poprzeczkami.

Osłony zostały przytwierdzone do podłoża poprzez wbetonowanie nóżek. Stalowe przęsła rozdzielają słupki pośrednie i końcowe. Bariery drogowe wyróżnia szary odcień, ocynkowana powierzchnia komponuje się z otaczającym krajobrazem, architekturą.


Bariery drogowe ocynkowane


W jakich miejscach należy umieścić barierki drogowe, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa?

  • wzdłuż ciągów pieszych, alejek spacerowych,
  • przy przystankach komunikacji miejskiej,
  • wzdłuż dróg rowerowych,
  • przy skarpach, nasypach.

Funkcjonalne bariery drogowe ocynkowane

Bariery drogowe rozdzielają pasy ruchu, uniemożliwiając tym samym pojazdom zjazd z drogi i wtargnięcie w strefę użytkowaną wyłącznie przez przechodniów i jednoślady. Barierki stalowe ocynkowane tworzą ciąg trwałych zabezpieczeń. Skutecznie osłaniają drogi piesze i rowerowe.

Ocynkowana powierzchnia jest odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych, promieniowanie UV, wilgoć. Cynkowanie ogniowe zabezpiecza stal przed korozją, wpływa na zachowanie odpowiedniego wyglądu ciągów zabezpieczeń przez wiele lat. Barierki, które umieszcza się w szczególności przy pasach ruchu, jezdniach należy cyklicznie konserwować, myć, produkty są narażone m.in. na szkodliwe działanie soli drogowej.

Bariery typu BB/IS-I02 znajdują się w Katalogu mebli miejskich Wrocławia. Produkty rozmieszczone są w wielu miejscach, przy licznych trasach w obrębie miasta. Konieczność instalacji jednakowych zabezpieczeń to gwarancja spójności krajobrazu, pozytywnego odbioru przestrzeni, wnętrz urbanistycznych przez jej mieszkańców. Bariery nie wyróżniają się na tle architektury, stanowią jej uzupełnienie.

Stalowe elementy małej architektury

Bariery drogowe to nieodzowny element wyposażenia przestrzeni miejskiej, produkty znajdują się w kategorii Architektura miejska.

W ofercie sklepu dostępne są przęsła o długości: 1 m, 2 m lub 3 m. Istnieje również możliwość wykonania zabezpieczeń w dowolnym rozmiarze oraz kolorystyce. Zapytania, prośby o wyceny prosimy kierować na adres e-mail: sklep@dla-przemyslu.pl

Na stronie Dla-Przemyslu.pl umieszczono również inne rodzaje popularnych rozwiązań, które skutecznie chronią wydzielone przestrzenie, rozgraniczają ciągi, wpływają na podniesienie waloru estetycznego miejsca, przykładem są słupki drogowe typu CITY SP/IS-I05. Słupki miejskie posiadają dekoracyjną gałkę, którą wyróżniają poziome wyżłobienia. Produkty dostarczane są w kolorach RAL: 7016, 9005, 7037. Najpopularniejszy model to słupek typu CITY SP/IS-I05 w kolorze szarym antracytowym, zabezpieczenie rozdziela strefy o różnym sposobie użytkowania. Słupki drogowe sytuowane są m.in. w przestrzeniach miejskich, osiedlowych, w sąsiedztwie uporządkowanej zieleni. Słupki CITY spotykane są na terenie miasta Wrocław oraz w granicach innych ośrodków miejskich.

Jaką rolę w przestrzeni miejskiej pełnią bariery i słupki stalowe? 
  • trwałe zabezpieczenie miejsc, osłony wykonano z wytrzymałej stali,
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa,
  • wizualne wydzielenie stref,
  • uzupełnienie przestrzeni, bariery, słupki nie konkurują z istniejącą architekturą i krajobrazem.

Potrzebujesz stalowych zabezpieczeń do swojego zakładu? Chcesz osłonić i wydzielić przestrzeń? Napisz do nas! Specjalizujemy się w produkcji elementów stalowych, które wykorzystywane są m.in. do zabezpieczenia konstrukcji, infrastruktury obiektów przemysłowych, oferujemy również wygrodzenia miejskie do osłony ciągów komunikacyjnych (barierki i słupki miejskie).